Kubów wsparł rządową dotację dla Polkowic

0
231

Niedługo Polkowiczanie pojadą zupełnie nową ulicą Dąbrowskiego. Droga z Polkowic do kopalni Rudna Główna i dalej do Drogi Wojewódzkiej nr 331 będzie bezpieczna i komfortowa. Środki na ten cel, prawie 23 mln zł, pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przed budynkiem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego odbyło się spotkanie samorządowców z Krzysztofem Kubowem, szefem gabinetu politycznego premiera. Minister Kubów przywiózł ze sobą promesy na środki pochodzące z Polskiego Ładu, przeznaczone na inwestycje w gminach powiatu polkowickiego. Dla Gminy Polkowice to kwota aż 22 mln 800 tys. zł!

Za te środki te przebudujemy tę część ulicy Dąbrowskiego, która prowadzi od Ronda Wolności do Zakładów Górniczych „Rudna”, a następnie wpina się w drogę wojewódzką nr 331 – informuje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. – To bardzo ruchliwy odcinek, skupiający w sobie całe natężenie pojazdów zmierzających do i z kopalni. Dlatego remont tego odcinka ujęliśmy w naszym gminnym programie „Bezpiecznie na szychtę” – przypomina włodarz miasta.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko zupełnie nowa nawierzchnia, spełniająca najwyższe standardy jakości, ale także oświetlenie uliczne, ścieżka rowerowa oraz miejsca postojowe dla samochodów.

Prace projektowe w tym zakresie są na bardzo zaawansowanym poziomie, dlatego należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

Promesę na kwotę 22 mln 800 tys. zł burmistrz Łukasz Puźniecki odebrał z rąk Krzysztofa Kubowa, szefa gabinetu politycznego premiera, podczas spotkania z samorządowcami z terenu powiatu polkowickiego.

Dzięki tym środkom małe ojczyzny będą mogły realizować kolejne inwestycje, łącznie to prawie 110 milionów złotych w inwestycjach dla samorządów powiatu polkowickiego. Niezmiernie się z tego cieszę, bo budujemy silne Zagłębie Miedziowe, a to jest kolejny krok do tego, aby ten rozwój był jeszcze bardziej dynamiczny – powiedział minister Krzysztof Kubów.

Gmina Polkowice już po raz drugi pozyskała na wydatki inwestycyjne środki z Polskiego Ładu. Jesienią ubiegłego roku, w pierwszej edycji rządowego funduszu, do gminnego budżetu Polkowic trafiło 18 mln zł. W sumie, od początku tej kadencji, polkowicki samorząd pozyskał z zewnątrz ponad 122 mln zł.

To jest kwota która cieszy i która jest zupełnym rekordem, nie tylko w skali naszej gminy – podkreśla burmistrz Polkowic.

Wraz z Polkowicami środki z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymały: Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Powiat Polkowicki, Gmina Gaworzyce, Gmina Radwanice, Gmina Chocianów, Gmina Przemków orz Gmina Grębocice.

Poprzedni artykułWybory zarządów osiedli
Następny artykułBiałe soboty na topie