Szczepienie przeciw Covid-19. Seniorzy rejestrują się w PCUZ

0
2294

Na szczepienie przeciwko COVID-19 w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych zapisano już 1824 mieszkańców powyżej 70. roku życia. Tylko w ubiegły piątek centrala telefoniczna zanotowała 2432 połączenia.

Od 15 stycznia, kiedy uruchomiono możliwość rejestracji dla seniorów 80+, do 26 stycznia polkowicka przychodnia zarejestrowała na szczepienia 442 osoby. Od 22 stycznia, kiedy uruchomiono możliwość rejestracji dla seniorów 70+, do 26 stycznia PCUZ zapisał telefonicznie 1382 osób. Tylko w piątek 22 stycznia centrala telefoniczna polkowickiej przychodni zarejestrowała 2432 połączenia.

– Ponad 2000 połączeń w ciągu jednego dnia świadczy o dużym zainteresowaniu szczepieniami. Robimy wszystko, żeby cały proceder przebiegał szybko i sprawnie z zachowaniem najwyższych standardów obsługi pacjentów – mówi Paweł Gambal prezes polkowickiej przychodni. – Zdarza się, że w jednej chwili próbuje się połączyć kilkaset osób. Może się zdarzyć, że wystąpią chwilowe utrudnienia w centrali telefonicznej. Proszę się tym nie martwić, wszelkie komplikacje rozwiązujemy natychmiast. Proszę o cierpliwość – apeluje.

– Pamiętajmy, że mamy możliwość rejestracji za pomocą trzech kanałów. A więc nie tylko poprzez numer telefonu do przychodni, ale też możemy skorzystać z infolinii rządowej oraz Internetowego Konta Pacjenta – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Warto przypomnieć, że PCUZ zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, jest w tej grupie placówek, które otrzymują po 30 szczepionek tygodniowo. Z tej puli 15 jest dla pacjentów rejestrujących się przez telefon w przychodni, a 15 jest rozdysponowane za pomocą Internetowego Konta Pacjenta oraz rządowej infolinii – dodaje.

Dotychczas terminy na szczepienia zaplanowano dla 226 seniorów 80+, którzy umówili się poprzez połączenie telefoniczne z przychodnią. Szczepienia są rozplanowane do 25 marca.

Poprzedni artykułPolkowice. Zmiany na linii nr 1
Następny artykułNarkotyki nie trafiły na ulice