Oficjalne odsłonięcie efektownej mozaiki ceramicznej “Domakietki”

0
814

To wykonana przez ponad 400 mieszkańców Gminy Polkowice (w tym 14 instytucji oraz osoby indywidualne) panorama miasta, złożona z prawie 3 tys. elementów. Projekt wymyślili i zrealizowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) w Polkowicach w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Charytatywne “Żyć Godnie”.

– Każda osoba wykonała swój domek. Każda instytucja ma własną ulicę lub osiedle domków. Wszystkie razem tworzą miasto Polkowice. Osoby z niepełnosprawnościami z WTZ dodatkowo wykonały wszystkie uzupełnienia mozaiki oraz charakterystyczne obiekty, takie jak szyby kopalń, kościoły i tym podobne – informuje Stanisław Rapczuk, kierownik WTZ w Polkowicach.

Ceramiczna makieta została zamocowana na ścianie szczytowej bloku mieszkalnego przy ul. Głogowskiej. Można ją podziwiać m.in. z Parku Kieszonkowego na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Targowej. To właśnie tam odbędzie się uroczystość oficjalnego odsłonięcia mozaiki. Zapraszamy na to spotkanie w piątek (4.10) o godz. 11. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich środowisk, które przyczyniły się do powstania mozaiki, a także władze samorządowe miasta, z burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim na czele.

Otwarciu będzie towarzyszył jesienny piknik, podczas którego będzie można m.in. nabyć pamiątkowe gadżety związane z tym wydarzeniem lub otrzymać bezpłatnie zakładki do książek, zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez studentów Akademii Sztuk Pięknych.

Poprzedni artykułAndrzej Bińczycki – HIPOKRATES 2022
Następny artykułKGHM dywersyfikuje źródła energii – dodatkowe 5,2 MW z fotowoltaiki