Maros Kovacik najpopularniejszy trener Zagłębia Miedziowego

0
11842

Wybrano i uhonorowano najpopularniejszych sportowców Zagłębia Miedziowego za rok  2019. Kapituła konkursu za najpopularniejszego trenera uznała Marosa Kovacika, szkoleniowca koszykarek CCC Polkowice. Najpopularniejszym sportowcem okrzyknięto Daniela Romańczyka, strzelca sportowego, którego sponsorem w ramach programu „Miedziowe rywalizacje” jest KGHM Polska Miedź S.A.

Kapituła plebiscytu na najlepszego trenera i sportowca roku 2019 zdecydowała, że najpopularniejszym trenerem Zagłębia Miedziowego jest szkoleniowiec koszykarek CCC Polkowice Marosa Kovacika, zaś najlepszym sportowcem Daniel Romańczyk, który jest również w gronie 15 najzdolniejszych sportowców kraju,. Których sponsorem w ramach projektu „Miedziowe rywalizacje” jest KGHM Polska Miedź S.A. Nagrody wręczono 7 lutego 2020 podczas 12 Gali Mistrzów Sportu w Legnicy.

– Obecnie KGHM sponsoruje nas trzech z kadry Polski. Jest to bardzo duży udział finansowy. Strzelectwo jest bardzo drogie. Sprzęt jest bardzo drogi. Każda kulka wystrzelona w piach już nie wróci. Musimy to w jakiś sposób sobie zapewniać. Związek i kadra Polski daje dużo. Jednak samodoskonalenie wymaga środków własnych i w tym KGHM bardzo pomaga – mówił podczas Gali Daniel Romańczyk.

Poza decyzjami kapituły, były też wyniki głosowania czytelników poratlu e – legnickie, który obok Urzędu Miejskiego w Legnicy był głównym organizatorem. Partnerem strategicznym wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A.

– Tak naprawdę KGHM od kilku lat jest mocnym mecenasem sportu w skali globalnej. Daniel Romańczyk, to zawodnik, który może za kilka miesięcy się okazać, że zdobędzie dla Polski medal na igrzyskach olimpijskich. Z tego sportu małego, lokalnego jest pomoc od Fundacji KGHM Polska Miedź różnych małych klubów – mówił Zbigniew Jakubowski, właściciel portalu e- legnickie.

W tym roku plebiscyt poszerzono o kategorię najpopularniejszego trenera i zawodnika niższych piłkarskich lig. Liderami został zawodnik Górnika Lubin, Karol Gracz i trener tegoż klubu Przemysław Cielewicz. – Daliśmy alternatywę dla młodych zawodników, którzy nie mieszczą się kadrach młodzieżowych Zagłębia Lubin. Dajemy im szansę w Lubinie. Ten wynik to chyba wyraz wdzięczności naszych zawodników, ich rodzin i innych miłośników sportu – mówił Przemysław Cielewicz , trener Górnika Lubin. – Gramy w naszym klubie razem  z górnikami. Mamy wielu pracowników w KGHM. Ja też jestem złączony z KGHM, ponieważ razem z trenerem pracujemy razem w Zagłębiu Lubin. Jesteśmy trenerami w Akademii – mówił Karol. 

W plebiscycie, który odbył się w hotelu Qubus wręczono w sumie 54 statuetki. Otrzymali je najpopularniejsi trenerzy i sportowcy w poszczególnych miastach, gminach i powiatach.

Wyniki plebiscytu e-legnickie:

NAJPOPULARNIEJSZY ZAWODNIK
1. Patryk Papros (Legnica, karate)
2. Wioletta Hanisch (Legnica, taekwon-do)
3. Nikola Kozłowska (Legnica, karate)
4. Mieszko Fortuński (Lubin, bilard)
5. Artur Trubicki (Ścinawa, karate)

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER
1. Enkeleid Dobi (Polkowice, piłka nożna)
2. Kamila Dymidziuk (Legnica, karate)
3. Karol Forgiel (Jawor-Złotoryja, taekwon-do)
3. Łukasz Stawarz (Legnica, taekwon-do)

NAJLEPSZA IMPREZA SPORTOWA
1. Bieg Cysterski w Krotoszycach

Drużyna roku: CCC Polkowice (koszykówka kobiet)
Sportowe odkrycie roku: Bartosz Białek
Młodzieżowy sukces roku: EUCO UKS Dziewiątka Legnica (piłka ręczna dziewcząt)
Sportowy autorytet: Lubomir Guldan
Działacz sportowy: Witold Kulesza
Sportowy progres: Michał Paluta
Sportowa Ikona Zagłębia Miedziowego: Bożena Karkut
Mecenas sportu: Fundacja KGHM Polska Miedź

Nagroda specjalna (małe i średnie przedsiębiorstwa za propagowanie sportu i zdrowego trybu życia: Mine Master Sp. z o.o.
Nagroda specjalna (za współpracę i integrację): Wojciech Włodarczyk
Sport press Foto: Tomasz Folta
Promotor sportu: Jerzy Górski

Nagrody samorządów:
Legnicki trener: Celestyna Majchrzyk
Legnicki sportowiec: Maciej Żuk
Głogowski trener: Bartosz Derenowski
Sportowiec powiatu legnickiego: Marek Jerka
Trener powiatu lubińskiego: Tomasz Nimczyk
Klub powiatu lubińskiego: Klub Rugby Miedziowi Lubin
Chojnowskie zawodniczki: Wiktoria Brożyna, Eliza Laskowska
Jaworscy zawodnicy: Kornel Woźniak, Patryk Kusztal
Polkowicki trener: Bartosz Muszyński
Polkowicki sportowiec: Kinga Hanysz
Ścinawski trener: Michał Lewandowski
Złotoryjski sportowiec: Jakub Serok
Sportowiec gminy Krotoszyce: Sławomir Szymaniuk
Klub gminy Lubin: KS Unia Szklary Górne
Sportowiec gminy Wądroże Wielkie: Mateusz Mazur
Trener gminy Wądroże Wielkie: Bartosz Szymczyk

Wyróżnienia za wspieranie sportu w Zagłębiu Miedziowym otrzymali również samorządowcy: Tadeusz Krzakowski (Legnica), Rafael Rokaszewicz (Głogów), Adam Babuśka (Starostwo Powiatowe w Legnicy), Adam Myrda (Starostwo Powiatowe w Lubinie), Emilian Bera (Jawor), Łukasz Puźniecki (Polkowice), Robert Pawłowski (Złotoryja), Jan Serkies (Chojnów), Wojciech Woźniak (Krotoszyce), Alicja Sielicka (Prochowice), Tadeusz Kielan (gmina Lubin, Ścinawa) oraz Elżbieta Jedlecka (Wądroże Wielkie).

Fot. Piotr Krażewski

Poprzedni artykułUciekał bo nie chciał wracać do więzienia
Następny artykułUJW i współpraca z Bosch