Andrzej Bińczycki – HIPOKRATES 2022

0
1423

Andrzej Bińczycki, lekarz z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, zdobył pierwsze miejsce w województwie w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” HIPOKRATES 2022, w kategorii: laryngolog roku. Sukcesu gratulują mu burmistrz Polkowic i przedstawiciele PCUZ.

Zwycięstwo w plebiscycie na najlepszego laryngologa roku w skali województwa jest tym cenniejsze, że kandydatów do nagród nominowali, a potem na nich głosowali ci, którzy najlepiej znają medyków, czyli pacjenci.
– Jestem trochę zaskoczony tym wyróżnieniem – mówi lek. Andrzej Bińczycki, laryngolog w PCUZ. – Przychodzę do pracy i robię to, co należy zrobić. Myślę, że jest to zasługa pacjentów, którzy u mnie się leczą i ludzi, którzy mnie otaczają na co dzień, bo to oni głosowali, i jest mi niezmiernie miło z tego powodu.
Przy okazji lekarz podkreśla znaczenie warunków, jakie zostały stworzone w przychodni, aby pacjenci mieli jak najlepszą opiekę medyczną.
– Można powiedzieć, że w Polkowicach dzieją się rzeczy przełomowe, bo jeśli chodzi o endoskopię nosa, to dogoniliśmy ponadprzeciętną poradnię – zapewnia Andrzej Bińczycki. – Jest to jedna z lepszych poradni w okolicy, jeśli nie najlepsza pod względem doposażenia. Myślę, że przy współpracy z prezesem uda się jeszcze kilka rzeczy tutaj zrobić i będę dążyć do tego, aby pacjenci mieli tutaj jeszcze lepszą opiekę niż do tej pory mają – dodaje.
Plebiscytowy sukces Andrzeja Bińczyckiego zostanie dopisany do listy wyróżnień zdobytych przez pracowników polkowickiej przychodni.
– Co roku doceniane są nasze pielęgniarki, a teraz wyróżnienie dla pana doktora, jako laryngologa roku – mówi Paweł Gambal, prezes PCUZ. – Cieszę się, że nasza strategia, jaką przyjęliśmy, żeby spełniać ich oczekiwania, jeśli chodzi o sprzęt, przynosi efekty. Zawsze też możemy liczyć na wsparcie pana burmistrza i radnych, nie tylko materialne, ale i organizacyjne. Dzięki temu praca w naszej przychodni jest dużo łatwiejsza.
Wykonana w zeszłym roku rewitalizacja poradni laryngologicznej kosztowała prawie 160 tysięcy złotych, z czego około 110 tysięcy złotych pochodziło z budżetu gminy.
– Na początku kadencji postawiłem sobie za cel to, aby polkowicka przychodnia zdrowia była jak najbardziej doposażona w najnowocześniejszy sprzęt, i tak się dzieje – przypomina burmistrz Łukasz Puźniecki. – Na takim właśnie sprzęcie pracuje pan doktor, dzięki czemu na wczesnym etapie choroby może wykrywać niepokojące zjawiska u pacjentów.
– Wszyscy radni wspierają nie tylko programy gminne, ale także coraz lepsze funkcjonowanie przychodni właśnie poprzez doposażenie jej w nowoczesny sprzęt – zapewnia Beata Kulikowska, dyrektor w PCUZ, radna miejska.
– Dobry sprzęt to jest przede wszystkim dobra diagnostyka, w rękach dobrych lekarzy – podsumowuje lek. Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych w PCUZ.
Statuetki i nagrody w medycznym plebiscycie GW zostaną wręczone podczas gali, która odbędzie się w listopadzie.

Poprzedni artykułSprzątali cmentarz
Następny artykułOficjalne odsłonięcie efektownej mozaiki ceramicznej “Domakietki”