Telefon zaufania działa w Polkowicach

0
2114

Nieporozumienia z rodzicami czy rówieśnikami, kłopoty z nauką, agresja w sieci, uzależnienia. W takich, między innymi, sprawach młodzi polkowiczanie mogą zadzwonić pod numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Połączenia z numerem 793 200 020 są bezpłatne.

W Gminie Polkowice uruchomiony został telefon zaufania. Telefon działa w ramach programu polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego „Pomoc Psychologiczna. W sytuacjach kryzysowych , nieporozumienia z rówieśnikami, rodzicami, agresja w sieci, kłopoty w nauce czy uzależnienia można dzwonić pod bezpłatny numer telefonu  793 200 020 . Specjaliści z Ośrodka Pomocy Psychologicznej w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych udzielą wsparcia.

– Telefon zaufania to wsparcie poprzez pomoc i poradnictwo psychologiczne z elementami edukacji oraz działania interwencyjne, czyli doradztwo i pokierowanie osoby potrzebującej w sytuacji kryzysowej, a w razie potrzeby wezwania służb – mówi  Bożena Maciejowska, dyrektor wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych w urzędzie gminy.

Telefon zaufania jest jedną z form wsparcia podczas trwających w Gminie Polkowice dni walki z depresją.

– Zdrowie psychiczne w tym trudnym okresie jest szczególnie ważne – mówi  Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Zachęcam do tego, aby korzystać z bogatej oferty Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Pod numer telefonu zaufania 793 200 020 można dzwonić codziennie, także w święta, w godzinach od 13 do 23. Połączenia są bezpłatne. 

Poprzedni artykułGminy płaciły za dzieci, których nie ma…
Następny artykułNowe autobusy w Polkowicach