Pracownicy CCC wspierają lokalne społeczności Dolnego Śląska

0
2521

Przekazanie tabletów graficznych dla uczniów, wsparcie placówek medycznych, zbiórki pomocowe dla osób najbardziej potrzebujących – to tylko kilka wielu inicjatyw, które inicjują pracownicy-wolontariusze CCC. To jeden ze sposobów podkreślania swojej polkowickiej i zarazem dolnośląskiej tożsamości, a z drugiej realna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. 

– Głównym celem wdrożenia wolontariatu pracowniczego w Grupie CCC jest wspieranie lokalnych społeczności, do których przecież należymy. Tylko w województwie dolnośląskim zatrudniamy ponad 7 500 osób – to tutaj mieszkają nasze rodziny, przyjaciele. Chcemy ich wspierać, chcemy wywierać istotny wpływ i cieszy nas ogromnie, że nasi pracownicy angażują się w działania prospołeczne. Bardzo chętnie ich w tym wspieramy i realizujemy zgłoszone inicjatywy – powiedział Gabriela Kahl, Dyrektor HR.

Sztandarowym projektem w ramach wolontariatu pracowniczego w CCC jest Program Grantowy. W jego ramach, osoby zatrudnione mogą zgłosić dowolną inicjatywę mającą na celu wsparcie mieszkańców regionu. – Pracownicy zgłaszają projekty za pomocą specjalnej zakładki w intranecie – tj. serwisie online dostępnym dla osób u nas zatrudnionych. W ten prosty i sposób otrzymujemy ich pomysły na wsparcie innych – mówi  Adam Pogorzelski, który zajmuje się koordynacją działań wolontariackich w Grupie CCC. – Dotyczą one potrzeb mieszkańców regionów, ale także nowych wyzwań, szczególnie tych, z którymi cały świat zmaga się przez ostatni rok.

W ramach Programu Grantowego w 2020 roku, zbierane były środki higieny osobistej w salonach CCC. Trafiły do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta we Wrocławiu. Kolejnym zrealizowanym projektem był zakup specjalistycznych łóżek dla rodziców dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Teraz rodzice przez całą dobę mogą przebywać ze swoimi pociechami. Warto dodać, że w ramach przedsięwzięcia dwie pracownice CCC zorganizowały także Mikołajki dla dzieci z oddziału pediatrycznego.

– Cieszymy się, że możemy pomagać innym – mówi Ewa Sieńko z Działu Zarządzania Projektami, która wraz z Dagmarą Kopeć z Działu Utrzymania i Rozwoju Infrastruktury Logistycznej była pomysłodawczynią pomysłu wsparcia dzieci w RCZ.

W ubiegłym roku, z inicjatywy pracowników CCC zrealizowany został także zakup serca
z metalu, służącego do zbiórki nakrętek plastikowych na cele charytatywne.
Serce, stanęło w Chojnowie. Inicjatywa została zrealizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Trójki, działającym przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Chojnowie. Warto dodać, że serce wypełniło się nakrętkami w zaledwie 3 dni! Celem pierwszej zbiórki była pomoc trzyletniemu Franciszkowi, który choruje na wrodzoną łamliwość kości. Akcja będzie kontynuowana.

Wśród zgłoszonych i zrealizowanych przez pracowników CCC projektów, znajdują się też te,
których celem jest wsparcie najmłodszych w ich edukacji. W ramach Programu Grantowego zakupione zostały m.in. tablety graficzne, które trafiły do uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku. Pomagają realizować program nauczania w nowoczesnej formule.
Program Grantowy CCC będzie kontynuowany także w tym roku. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w dodatkowe projekty, w których od lat chętnie uczestniczą – Szlachetną Paczkę, WOŚP, czy współpracę ze Stowarzyszeniem Charytatywnym „Żyć Godnie” w Polkowicach oraz Stowarzyszeniem „Szansa” w Głogowie. W grudniu ubiegłego roku tylko w ramach „Szlachetnej Paczki” przygotowano ponad 80 prezentów, a także przekazano potrzebującym rodzinom przedpłacone karty o wartości 1800 złotych, które można było zrealizować w dyskontach spożywczych. W każdej paczce znalazły się najbardziej potrzebne w codziennym życiu rzeczy. Oczywiście nie zabrakło obuwia oraz innych przedmiotów z oferty sklepów CCC.

– Wraz z moim wnuczkiem bardzo serdecznie dziękuję za okazanie nam serca. Udzielona pomoc jest dla nas ogromnym wsparciem, jesteśmy wdzięczni. Serce się raduje widząc, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym – powiedziała pani Agnieszka, jedna z obdarowanych.

– Udało nam się pomóc wielu osobom, ale ja szczególnie zapamiętałem Panią Martę, która ze względu na choroby nóg od dwóch lat nie miała na stopach wygodnych butów. Zapewniliśmy obuwie dostosowane do jej potrzeb. Widok radości Pani Marty był naprawdę wzruszający – podkreśla Adam Pogorzelski.

Pracownicy CCC od wielu lat wspierają także kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytację trafiły – rower mistrza Polski do lat 23 w kolarstwie, Szymona Krawczyka, kompletny strój kolarski oraz koszulka z autografami kolarzy ekipy CCC Development Team. Łączna kwota, którą udało się wylicytować, przekroczyła 17 000 PLN.

– Jestem przekonany, że w tym roku dzięki naszym pracownikom zrealizujemy kolejne projekty – dodaje Gabriela Kahl.

Poprzedni artykułFundacja Polskiej Miedzi wspiera historię i pamięć o przodkach
Następny artykułLaboratorium z szybkim pobraniem próbek i szybką analizą gleby, wód i powietrza od KGHM