Przygotują do Biegu Barbórkowego

0
2024

35. Bieg Barbórkowy zaplanowano na 7 listopada. Jest wielu biegaczy, którzy z racji pandemicznych obostrzeń znacznie stracili formę. Są tez tacy, którym po głowie dopiero chodzi pomysł, by wziąć udział w tym ważnym dla Zgłębia Miedziowego biegu. Będzie okazja, by pod okiem specjalistów od biegania przygotować się do tego wydarzenia.

W Lubinie, Głogowie i Legnicy będzie okazja, by pod okiem zapalonych biegaczy przygotować się do Biegu Barbórkowego, który ma mieć miejsce 7 listopada. Miłośnicy biegania z grupy Niedźwiadki Biegają, wolontariusze KGHM i ZG Run są chętni, by pomóc w treningach przez Biegiem o Lampkę Górnicza.

– W Lubinie zapraszamy 6 i 20 września a także 4 października do Parku Militarnego. W Legnicy w Lasku Złotoryjskim czekamy na chętnych 10 i 24 września oraz 8 października natomiast w Głogowie w Parku Linowym będziemy 8 i 22 września oraz 6 października. Każde spotkanie rozpocznie się o 18:30 a w pierwszym terminie chętni do przygotowań otrzymają indywidualne plany treningowe dostosowane do ich możliwości – wyjaśnia Jakub Plewko, z grupy ZG Run.

Bieg Barbórkowy odbywa się w Lubinie od 35 lat. Poza biegiem głównym ma wiele dodatkowych konkurencji jak sztafety czy biegi dla młodzieży. W wydarzeniu bierze udział nie tylko społeczność z Zagłębia Miedziowego, ale z całej polski i zagranicy. Impreza ta jest od lat momentem, w którym w regionie rozpoczyna się cykl imprez z okazji Dnia Górnika.

  •  
Poprzedni artykułZ KGHM pod okiem mistrza – Kompetentni zaczynają nowy rok szkolny
Następny artykułKGHM z odważnymi projektami – prezentacja na Forum w Karpaczu