Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy drugiej kadencji

0
927

W najbliższą środę (16.11) odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy drugiej kadencji. Dopisali kandydaci. Wszystko wskazuje na to, że dopisze także frekwencja.

Do Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice drugiej kadencji zgłosiło się 29 kandydatów. 16 listopada polkowicka młodzież będzie mogła wybrać swoich reprezentantów w tym ciele doradczym. Jest to druga kadencja MRM, a ilość chętnych wyraźnie pokazuje, że zainteresowanie młodzieżową samorządnością w naszym mieście rośnie. Ostatecznie do Rady dostanie się tylko 21 kandydatów.

To bardzo ważne aby młodzi ludzie mieli przestrzeń, w której będą mogli definiować i rozwiązywać swoje problemy. Jestem zadowolony z postawy młodzieży, ponieważ ilość kandydatów jest większa niż za pierwszej kadencji. Oznacza to, że młodzież chce być wysłuchana i tak też się stanie. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia – mówi Karol Pikor, koordynator wyborów.

W głosowaniu na swoich kandydatów mogą wziąć udział mieszkańcy gminy w wieku od 14 do 21 lat. Wybory odbędą się 16 listopada w polkowickim Kinie w godzinach 10-17. Każdy uprawniony do głosowania, po pokazaniu swojej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości, otrzyma kartę do głosowania, którą należy wypełnić i wrzucić do urny.

Jednym z ambasadorów kampanii informacyjnej dotyczącej wyborów był znany wszystkim polkowiczanom piłkarz.

Jesteśmy przyszłością tego miasta i idąc na wybory albo startując w nich będziemy ją tworzyć, decydować o niej – mówi Jakub Kopaniecki, zachęcając młodych mieszkańców gminy do udziału w wyborach do młodzieżowej rady.

Innymi ambasadorami zaangażowanymi w wybory są Natalia Czajkowska, miss bikini fitness oraz muzyk Kacper Banaszkiewicz.

Działalność młodzieżowej rady, jako głosu doradczego w samorządzie, doceniają władze gminy.

Omawiamy wszystkie kwestie dotyczące młodzieży, jej obecnego, ale również przyszłego funkcjonowania na terenie naszej gminy – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Cieszę się, że ponownie odbędą się wybory do młodzieżowej rady. Kolejne pokolenie młodzieży będzie mogło współdecydować o sprawach naszego miasta. Widać duże zaangażowanie, chęć szukania przestrzeni dla siebie, ciekawych wydarzeń. To pokazuje punkt widzenia młodzieży, który pozwala tak konstruować politykę całego miasta, aby była ona również przyjazna tej grupie mieszkańców – dodaje.

Poprzedni artykułZobacz, jak świętuje się Dzień Górnika
Następny artykułKGHM po III kwartałach 2022 – stabilna produkcja miedzi i wzrost przychodów Grupy Kapitałowej