Medyczne zakupy w PCUZ

0
2205

Do gabinetów trafiają nowe urządzenia, które podniosą jakość obsługi pacjentów. Wśród nich jest m.in. autoklaw medyczny, czyli urządzenie do sterylizacji sprzętu medycznego.

Autoklaw medyczny – to jeden z najnowszych nabytków Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– Do sterylizatorni trafia sprzęt, który należy zdezynfekować – wyjaśnia Grażyna Kubiak, operatorka aparatury medycznej z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Narzędzia podlegają odkażaniu, później są sterylnie pakowane. Nowy autoklaw zdecydowanie przyspiesza ten proces, trwa on pół godziny. Trafiają tutaj narzędzia nie tylko z przychodni, ale i szkolnych gabinetów lekarskich, a nawet salonów kosmetycznych – dodaje.

Przychodnia jest w trakcie wymiany sprzętu. Część już jest użytkowana, na przyjście niektórych zakupów placówka jeszcze czeka. Około 200 tysięcy na zakup medycznego sprzętu przeznaczyła gmina Polkowice.

– Pod koniec zeszłego roku kupiliśmy nowy aparat USG o wartości blisko 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z KGHM oraz gminy Polkowice. Ponad 200 tysięcy przeznaczamy na zakup kolejnych urządzeń – mówi Paweł Gambal, prezes polkowickiej przychodni.

Za gminne pieniądze placówka kupiła również foropter i unit okulistyczny, nowoczesną szafę chłodniczą, stojak karuzelowy w rejestracji oraz duplikator pływ w pracowni RTG. Pozostałe nowości to fotel ginekologiczny, analizator składu ciała i wirówka laboratoryjna.

– Wielokrotnie podkreślam, że zdrowie mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Dbanie o o wyposażenie naszej przychodni w jak najlepszy sprzęt medyczny jest bardzo ważne. Dzięki temu pacjenci Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych mogą liczyć na jeszcze lepszą opiekę – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Poprzedni artykułKONKURS WALENTYNKOWY- ZAKOCHANI W POLKOWICACH
Następny artykułMonitory, notebooki i ….robot – nowoczesny sprzęt dla 9 szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym od KGHM