Młodzi strażacy w pałacowych komnatach

0
2037

Spełniły się oczekiwania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Suchej Górnej. W dawnej pałacowej komnacie na pierwszym piętrze powstanie sala małego strażaka-ratownika. 50. młodych strażaków będzie się tam szkolić i spotykać. 

Młodzi strażacy, jako pierwsi, mają zapewnioną siedzibę w odbudowywanym pałacu w Suchej Górnej. Salę wybrano podczas konsultacji społecznych z udziałem m.in. burmistrza Polkowic, radnych i przedstawicieli Centrum Kultury.

– Bardzo cieszę się z tego, że utrzymujemy zapowiadaną funkcję społeczną pałacu w Suchej Górnej – mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic – Ten obiekt ma służyć mieszkańcom, a w tym szczególnym wymiarze Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. To bardzo cenna inicjatywa, gdyż w ramach tej Drużyny działa blisko pięćdziesięcioro młodych strażaków. W pałacu będą mieć lokal, w którym będą mogli spotykać się i szkolić.

Po obejrzeniu pomieszczeń i dyskusjach ustalono, że siedziba MDP będzie na pierwszym piętrze. Przygotowana zostanie głównie z myślą o sali małego strażaka-ratownika. W Centrum Kultury, które będzie zarządzać pałacem, przygotowania do zagospodarowania pomieszczeń trwają od dłuższego czasu.

– Chcemy, by ten obiekt był otwarty dla wszystkich mieszkańców gminy Polkowice – mówi Bogusław Godlewski, Dyrektor Centrum Kultury. – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Suchej Górnej ma ogromne sukcesy i warto z nią współpracować. Współpracujemy też z wieloma podmiotami i instytucjami, gdyż uważam, że to miejsce ma ogromny potencjał. Nie tylko budynek, ale także park z amfiteatrem. To daje nam duże możliwości do wspólnego działania, co chcę podkreślić – dodaje dyrektor.

W pierwszej wersji w odrestaurowanym budynku pałacu miało się mieścić przedszkole. Jednak podczas wyjazdowego posiedzenia radni z komisji oświaty, kultury, sportu i rekreacji przychylając się do zaleceń konserwatora zabytków, podjęli decyzję o pozostawieniu przedszkola w obecnie zajmowanym budynku. Za takim rozwiązaniem optowali także dyrektor przedszkola i sołtys wsi. Do sugestii radnych przychylili się także mieszkańcy podczas konsultacji społecznych.

Poprzedni artykułAsystent pomoże osobom niepełnosprawnym
Następny artykułNowy, kosmiczny projekt KGHM dla uczniów szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym