21.9 C
Polkowice
środa, 24 lipca 2024 14:52:23
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Mali studenci zakończyli naukę

Mali studenci zakończyli naukę

0
3170

Prawie setka studentów Uniwersytetu Dziecięcego Uczelni Jana Wyżykowskiego zakończyła swoją naukę. Przed nimi jeszcze uroczysta gala i wręczenie pamiątkowych dyplomów.

 

Ostatnie w tym roku warsztaty poświęcone były budowie rakiet, ruchomego zaprzęgu św. Mikołaja i ekologicznych karmników dla ptaków. Jak podkreśla Maria Paszkowska, koordynator ds. Uniwersytetu Dziecięcego przy Uczelni Jana Wyżykowskiego, to właśnie warsztaty cieszą się największym zainteresowaniem wśród młodych studentów.

– W mijającym roku przygotowaliśmy w sumie około 150 zajęć o bardzo zróżnicowanej tematyce. Były to doświadczenia chemiczne, zajęcia z robotyki, przyrody, budownictwa czy astronomii– wylicza M. Paszkowska. Dużym zaskoczeniem dla naszych studentów były zajęcia z biologii, na których dzieci same, za pomocą ogólnodostępnych materiałów budowlanych, konstruowały układ pokarmowy i oddechowy człowieka. To zadanie w znacznie łatwiejszy i ciekawszy sposób pozwoliło im zrozumieć jak działa nasz organizm– dodaje.

Polkowicki Uniwersytet Dziecięcy wykształcił w tym roku prawie setkę dzieci. Część z nich będzie kontynuowała naukę na drugim roku studiów. Nabór dla nowych studentów obędzie na przełomie stycznia i lutego. Rekrutacja odbywać się będzie elektronicznie, a o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. W mury polkowickiej uczelni przyjętych zostanie 60 młodych studentów. W nieodpłatnych zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego mogą brać udział uczniowie z klas III-VI szkół podstawowych z terenu gminy Polkowice. Odbywają się one raz w miesiącu, w soboty i obejmują wykłady, warsztaty oraz wycieczki edukacyjne.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów zaplanowane jest na początku przyszłego roku.

źródło: polkowice.eu

 

Poprzedni artykułHolender dostał skrzydła
Następny artykułGrudzień `81 w Polkowicach