Bezpieczeństwo seniorów priorytetem

0
475

Polkowiccy policjanci spotkali się z seniorami. Motywem przewodnim były oszustwa metodą „na policjanta” oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych.

Spotkania polkowickich policjantów z osobami starszymi to już tradycja i stały punkt działalności profilaktycznej. Tym razem funkcjonariusze rozmawiali z doświadczonymi życiowo mieszkańcami naszego powiatu z Centrum Kultury w Polkowicach.

Podczas rozmów poruszono tematykę zagrożeń wynikających z oszustw metodą „na policjanta” oraz pozostałe aspekty dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Policjanci tłumaczyli zebranym na spotkaniu osobom jak działają przestępcy dokonujący oszustw, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie wyłudzić od nich często oszczędności całego życia.

Kolejnym elementem poruszonym przez policjantów było omówienie zagrożeń związanych z podpisywaniem podejrzanych umów zawieranych na różnego rodzaju pokazach lub w domu przy oferowaniu usług. Nie zabrakło też informacji teleadresowych, które utworzyły tzw. pomocową bazę danych dla seniorów.

– Duża ilość pytań i wątpliwości tylko utwierdziła policjantów w przekonaniu, że seniorzy potrzebują takich rozmów i spotkań – informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickich policjantów. 

Poprzedni artykułStyczniowe kontrole obostrzeń
Następny artykułPobiegli dla Oskara