Styczniowe kontrole obostrzeń

0
513

350 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem ograniczeń w pandemii i skontrolowanych ponad 700 sklepów, różnego rodzaju lokali usługowych, a także kościołów. Policjanci podsumowali styczeń w związku z wykonanymi kontrolami dotyczącymi pandemii koronawirusa. 

Mundurowi każdego dnia prowadzą kontrolne apelują o zachowywanie w sposób odpowiedzialny i zgodny z obowiązującymi przepisami. Na przestrzeni stycznia skontrolowali 716 różnego rodzaju obiektów: sklepów, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, restauracji czy kościołów. W tych miejscach ujawniono 350 wykroczeń, co oznacza, że w dalszym ciągu, pomimo tak długiego czasu obowiązywania obostrzeń są osoby, które je lekceważą.

Ponadto osoby, które skierowane zostały do odbycia kwarantanny czy izolacji muszą liczyć się również z tym, że policjanci mogą przeprowadzić kontrolę prawidłowości jej wykonywania. Warto w takiej sytuacji korzystać z aplikacji „Kwarantanna Domowa”. Daje ona m.in. możliwość wykonania podstawowej samooceny stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny, informacji, szybkiej komunikacji ze służbami oraz dostęp do opieki. Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/kwarantannadomowa.

Policjanci często prowadzą również kontrole przestrzegania przepisów covidowych wspólnie z pracownikami sanepidu. Wielokrotnie w zadaniach związanych z walką z koronawirusem wspierani jesteśmy także przez strażników miejskich. 

źródło: KPP Polkowice

Poprzedni artykułGłosuj na sportowca Polkowic
Następny artykułBezpieczeństwo seniorów priorytetem