Dzień dziecka w Polkowicach

0
1901

Masa atrakcji na świeżym powietrzu czeka na najmłodszych polkowiczan w ramach obchodów tegorocznego Dnia Dziecka. Na stadionie lekkoatletycznym odbędą się ciekawe warsztaty, gry, zabawy, pokaz wozu strażackiego, a także zawody sportowe, trening z Armią Polkowice i fitness z Aquaparkiem. Wszystko to podczas imprezy „Na sportowo, czyli zdrowo”.

Gospodarzem imprezy jest Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, które dzisiaj na stadionie lekkoatletycznym organizuje jedną z odsłon zawodów „Lekkoatletyka dla smyka”.
– Zaplanowaliśmy trzy konkurencje biegowe, skok w dal oraz rzut piłeczką. Zawody skierowaliśmy w pierwszej kolejności do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Polkowice. Zapraszamy jednak wszystkich mieszkańców do udziału. Wystarczy zadzwonić pod numer 604 459 635, by zgłosić chęć udziału w zabawie – mówi Marek Stepień, kierownik działów sportowych PPK. – Na zwycięzców czekają piękne dyplomy, a dla wszystkich uczestników przewidujemy zdrowe przekąski.
Dzieci będą też mogły spróbować wody z saturatora, którą zapewni Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Będą też kosze z jabłkami i kolorowe, owocowe szaszłyki. O pogadanki o zdrowym odżywianiu i nie tylko zadba Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

Zdrowe odżywianie i sport to najlepsza recepta na zdrowie. Proste, a jednak o tym zapominamy. Szczególnie teraz, po okresie szkolnych zajęć zdalnych powinniśmy zadbać o kondycję naszych dzieci. Dlatego też, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych przeprowadzi z dziećmi gry i zabawy oraz porady o zdrowym odżywianiu z panią dietetyk – mówi Ewelina Armata z polkowickiej przychodni.
– Dodatkowo, z dziećmi spotka się nasz nowy lekarz, Michał Ziółkowski, który pokaże im świetne ćwiczenia na poprawę stanu zdrowia po przebyciu COVID-19 oraz przeprowadzi pogadanki na temat profilaktyki zakażenia koronawirusem – dodaje.
– Ciągłe siedzenie w domu ze względu na kolejne kwarantanny i zajęcia zdalne wpływa też na nieodpowiednią postawę dzieci, dlatego Aquapark Polkowice, oprócz zajęć fitness i spotkania z naszą Foką, zapozna dzieci z programem profilaktyki zdrowotnej „Mocny Kręgosłup” – mówi Agnieszka Mikulak z polkowickiego Aquaparku.
To nie koniec atrakcji sportowych. W imprezie weźmie udział również Armia Polkowice, która zaplanowała pokaz sztuk walki. Będą mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni.
Organizatorzy imprezy zadbają również o edukację dzieci w zakresie profilaktyki uzależnień i szeroko pojętego bezpieczeństwa.
– Strażacy przyjadą wozem bojowym, do którego dzieci będą mogły wejść, pooglądać i zobaczyć z jakich elementów się składa. Oprócz tego, tak straż miejska, jak i polkowicka policja przeprowadzą ciekawe gry i konkursy edukacyjne – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Do wspólnej zabawy będą zachęcać maskotki polkowickich służb: inspektor Kruk, komisarz Lew i strażak Żarek – dodaje.
Dodatkowo, w imprezie wezmą udział przedstawiciele HDK Maltański Legion, którzy zaprezentują pokaz pierwszej pomocy.

Dzieci będą mogły też wziąć udział w warsztatach artystycznych, które przygotowują Świetlica Środowiskowa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach oraz Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.
– Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W Polkowicach promujemy zdrowy i aktywny tryb życia. Zadbajmy o zdrowie swoje, jak i przede wszystkim naszych pociech. Na Dzień Dziecka podarujmy naszym dzieciom właśnie zdrowie – zachęca burmistrz Łukasz Puźniecki.
Impreza odbędzie się we wtorek 1 czerwca, w godzinach od 10-13.

Poprzedni artykułLubin, Legnica i Głogów – zbiórka krwi na jubileusz KGHM
Następny artykułCopper Talks 2021 – KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź inicjują „polskie TED Talks”