Z zakazami i po narkotykach w drogę prosto w ręce policjantów

0
1283
Dzielnicowi z Grębocic zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że zatrzymany mężczyzna nigdy nie powinien wsiadać za kierownicę nie tylko z uwagi na narkotyki, których obecność w organizmie zatrzymanego potwierdził narkotester, ale również z uwagi na ciążące na nim sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena, za którego kierownicą rozpoznali mieszkańca Głogowa, który jak wynikało z rozpoznania dzielnicowych mógłby podróżować samochodem, ale tylko i wyłącznie na siedzeniu pasażera.

Po kilku minutach wszystko było jasne. 26-latek prowadził samochód mimo tego, że wcześniej zażywał narkotyki, co potwierdziło badanie przeprowadzone narkotesterem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Głogowa jest pod wpływem działania amfetaminy i metamfetaminy. Kolejne policyjne czynności na miejscu kontroli tylko potwierdziły zasadność podjęcia interwencji. Według sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych zatrzymany mężczyzna w ogóle nie powinien o kierować jakimkolwiek samochodem, ponieważ ciążyły na nim, aż dwa sądowe wyroki zakazujące kierowania pojazdami mechanicznymi.

Od 26-latka została pobrana krew do dalszych badań, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. W świetle obowiązujących przepisów za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do sądowego zakazu można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy

Poprzedni artykułProfilaktyka zdrowotna dla seniorów w gminie Polkowice
Następny artykułSerce Zagłębia Miedziowego bije w rytmie WOŚP