Nowa karetka dla mieszkańców Polkowic i powiatu

0
1316

Nowa karetka trafi w najbliższych dniach do Polkowic. Ma nową kolorystykę, standaryzowaną dla Unii Europejskiej.

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy sukcesywnie wymienia tabor. Najstarsza karetka w służbie ratowników ma 6 lat. Jednak pojazdy te robią takie przebiegi, że trzeba je sukcesywnie wymieniać. Legnickie pogotowie stara się w każdym roku zakupić kilka nowych pojazdów. W tym roku tabor wzbogacił se o trzy karetki. Jedna z nich w najbliższych dniach rozpocznie służbę w powiecie polkowickim.

– Karetka która obsługuje chorych w Polkowicach mimo tego, że ma zaledwie cztery lata ma już duży przebieg, przekraczający 360 tys. km. Musimy mieć pełną gwarancję bezawaryjności. Dotychczasowa karetka spisuje się dobrze, ale będzie wykorzystywana już jako zapasowa – mówi Joanna Bronowicka, dyrektorka Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

Kolejna taka sama karetka trafi do Lubina, a trzecia pozostanie w Legnicy. Ta ma specjalne wyposażenie, które pozwoli również na transport pacjentów z solidną nadwagą. Wyposażony jest m.in. w urządzenia pozwalające na przemieszczanie chorego po schodach, ma też nosze bariatyczne dla pacjentów z dużą nadwagą. – Ten zakup jest współfinansowany za pośrednictwem Urzędu Marszałkowego z funduszy UE w ramach programu „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19” – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dzisiaj pojazdy zostały przekazane w użytkowanie ratownikom. Za kilka dni pojawią się na ulicach.

Poprzedni artykułPozdrowienia dla koronasceptyków
Następny artykułS3 – budowa idzie pełną parą (FOTO) – stan październik 2020