MCZ z opieką medyczną w Grębocicach

0
1575

Miedziowe Centrum Zdrowia rozpoczęło działalność w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Grębocicach. Mieszkańcy tej gminy w ramach umowy MCZ z gminą mogą też korzystać z opieki kardiologicznej i diabetologicznej, a już wkrótce z laryngologicznej i okulistycznej.

Spółka MCZ wydzierżawiła nowy budynek i jego wyposażenie od gminy. Docelowo z usług medycznych może tam korzystać ok. 5400 osób.
Mieszkańcy Gminy Grębocice od początku roku 2020 mogą korzystać z Podstawowej Opieki Medycznej jaką świadczy Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubina oraz usług kardiologa i diabetologa. Na przełomie lutego i marca będą też do dyspozycji: laryngolog, okulista oraz usługi z zakresu rehabilitacji. – Wydzierżawiliśmy budynek od gminy. Są tam komfortowe warunki, jakie zapewnił wójt Roman Jabłoński. Usługi POZ świadczymy w ramach umowy z NFZ, zaś specjalistyczne na podstawie umowy z gminą Grębocice. Zapewniamy mieszkańcom szerszą ofertę, niż mieli dotychczas. Wdrażamy wszystko stopniowo. Będziemy także monitorować jakie jest zapotrzebowanie. Jeśli okaże się, że pacjenci oczekują szerszych usług, uzupełnimy je – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia.
MCZ docelowo jest gotowe świadczyć usługi dla ok. 5400 osób. Już na początku stycznia do nowej przychodni zaoptowało się 2500 pacjentów.
Na chwile obecną w nowej przychodni pracuje dwóch lekarzy, cztery pielęgniarki, dwie osoby w rejestracji oraz pielęgniarka środowiskowa. W planach zarządu MCZ jest jeszcze zatrudnienie położnej. – Dzięki współpracy z MCZ mieszkańcy będą mieli o wiele krótsza drogę do lekarzy specjalistów. Lokalizacja nowej przychodni jest dogodniejsza. Ta współpraca ma szansę się rozwijać i przynosić nam wiele korzyści. Dopiero zaczynamy i poznajemy się z personelem. Nasza gmina liczy 5400 mieszkańców. Liczę, że z usług nowej przychodni będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec. Nowy obiekt jest piękny i doskonale wyposażony. Koszt budowy i wyposażenia to około 5 mln zł – mówił Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice.
Nowa przychodnia jest zlokalizowana przy ulicy Zielonej 3a w Grębocicach. Dodatkowe informacje można uzyskać w rejestracji pod numerem telefonu 76 83 50 20.

Poprzedni artykułRadny Robert Drobina wśród najlepszych w województwie
Następny artykułMałżeństwo trafiło do szpitala