Greckie święto w Grębocicach [FOTO]

0
1586

Co roku jestem obserwatorem. Konkursy przygotowane są przez Gminny Ośrodek Kultury. Jako uczestnik imprezy i obserwator, zawsze doskonale się bawię. Ideą turnieju jest to, aby poprzez zabawę mieszkańcy wszystkich sołectw mogli się poznać, zintegrować. Atmosfera jest wspaniała. Nie chodzi nam o rywalizację, ale właśnie o świetną zabawęmówi Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice.

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem “Mitycznej Grecji czar”. Mieszkańcy przebrani byli za greckich bogów i boginki, a na scenę wjeżdżali greckimi prototypami rydwanów. Na stołach królowały greckie przysmaki, a scenę zdominowała tradycyjna zorba. Przygotowania do występów trwały długo, ale jak przyznają mieszkańcy, było warto.

Przebrałyśmy się za boginie. Wszystko trzeba było podszyć, przygotować, dopasować. Trochę to trwało, ale efekt jest super. Nie chodzi po to, czy wygramy, czy nie, ale o to, że wszyscy tutaj jesteśmy razem i się integrujemy. Zabawa jest świetnamówi Anna Ziółek z Szymocina.

W czasie turnieju mieszkańcy wybrali również sołtysa roku. Został nim Ireneusz Frątczak, sołtys Kwielic, którego mieszkańcy przed scenę, zawieźli greckim rydwanem.

Poprzedni artykuł2 liga dla Górnika
Następny artykułMożna już składać wnioski na wymianę pieców