VI Gaworzycki Jarmark Kupiecki

0
2294

Do historii przeszedł już VI Gaworzycki Jarmark Kupiecki produktów tradycyjnych i regionalnych. Pogoda i frekwencja dopisała, dzięki czemu do woli można było korzystać z przygotowanych atrakcji, a tych było naprawdę sporo.

Jarmark tradycyjnie otworzył korowód strojów historycznych z udziałem władz samorządu.  W tym roku motywem przewodnim był okres XX-lecia międzywojennego.

Urodziwe, przygotowane z największym kunsztem stroje można było podziwiać wśród Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Jabłony, Klubu Seniora w Gaworzycach, Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych “Najmilsi” oraz grupy Kasztanowych Variete.

Podczas Jarmarku najważniejszy jest oczywiście sam “jarmak”. W tym roku otrzymaliśmy rekordową, jak dotąd, ilość zgłoszeń – 41. W głównej alei zabytkowego parku można było podziwiać rękodzieło oraz smakować produkty lokalne, przygotowane przez miejscowych i przyjezdnych Kramarzy. Warto wyróżnić przygotowanie Sołectw: Mieszkowa oraz Kłobuczyna, a także pobliskiej Nowej Jabłony, które to sołectwa sprężyły się, po to by zaprezentować uczestnikom Jarmarku, to co mają najlepsze– dodaje Joanna Brodowska z Urzędu Gminy w Gaworzycach.

Już po raz trzeci w historii Jarmarku wybrano “Złotego Kramarza”. Takim tytułem podczas VI Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego została wyróżniona Pani Małgorzata Frącek, oferująca na swoim stoisku artystyczną biżuterię wysokiej jakości.

W gaworzyckim parku miały odbywały się także  warsztaty dawnego rzemiosła. Dużą popularnością wśród warsztatów cieszyły się zajęcia z wikliniarstwa czy garncarstwa. Nie zabrakło licznych występów artystycznych i prezentacji folklorystycznych.

 

 

 

Poprzedni artykułWielkie testowanie w Górniku
Następny artykułChciał się włamać do samochodu. Jest w rękach policjantów