Kradli paliwo. Wpadli w ręce policji

0
1433
Foto: KPP Polkowice

Dzielnicowi z Grębocic wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kradzieży 200 litrów paliwa. W rękach policjantów znalazł się także mężczyzna, który to paliwo… kupił.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Grębocice, w wieku 17, 26 i 27 lat, którzy są podejrzani o kradzież 200 litrów oleju napędowego. Młodzi mężczyźni kradli paliwo z kruszarki, która na co dzień pracowała na terenie jednej z wsi w gminie Grębocice.

 Wymienieni mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. W sprawie został zatrzymany również 49-letni mieszkaniec gminy Grębocice, który kupił od podejrzanych skradzione paliwo. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba dopuszczająca się paserstwa musi liczyć się z karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Poprzedni artykułStraciła nogi i wychowuje trójkę dzieci- Supermama mieszka w Polkowicach
Następny artykułWiemy, ile projektów złożono do chocianowskiego budżetu obywatelskiego