Oratorium „Pieśń Miłości” w polkowickiej świątyni

0
337

 

W kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach zabrzmiało Oratorium pt. „Pieśń Miłości”, powstałe z okazji ustanowienia św. Sebastiana patronem miasta.

Oratorium napisane przez legniczan Adriana Sielickiego i Daniela Dudę wykonał zespół wokalny Cantus Mirabilis z towarzyszeniem zespołu smyczkowego Sonus Animae. Polkowiczanie mogli usłyszeć dzieło, które zostało stworzone w ciągu pięciu miesięcy wytężonej pracy twórców. To swoisty dyptyk: część pierwsza odnosi się do Jezusa Chrystusa. Część druga to pieśni opisujące historię życia św. Sebastiana. Legniccy twórcy i wykonawcy dostarczyli słuchaczom niezapomnianych przeżyć duchowych.

– Myślę, że każdy, kto zechce wysłuchać tego oratorium, może odnaleźć w nim swoje westchnienie, swoją modlitwę, swoją łzę, swoje milczenie. Dla innych to oratorium może stać się ich własną modlitwą, kiedy sercem złączy się z treścią kolejnych hymnów, pieśni i modlitw – uważa autor dzieła.

Oratorium podzielone jest na partie dla dwojga solistów i chóru. Dzięki takiemu zabiegowi pozostało ono, obok wyśpiewanej historii Jezusa i św. Sebastiana, przede wszystkim modlitwą dziękczynienia i uwielbienia za dar orędownictwa św. Sebastiana, którą wznosi cała polkowicka społeczność.

– To oratorium wpisuje się w działania samorządu oraz lokalnego kościoła – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Jest to swojego rodzaju uwieńczenie uroczystości związanych z ogłoszeniem świętego Sebastiana patronem Polkowic. I właśnie w sferze kulturalnej przeżywamy, dzięki temu dziełu, to wydarzenie.

Poprzedni artykułOgród deszczowy na zakończenie Polkowickiego Dnia Drzewa
Następny artykułHistoryczny sukces