Strona główna -Promowane- Trójka ponownie najlepsza

Trójka ponownie najlepsza

0
495

Zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa szkół na Dolnym Śląsku. Bezkonkurencyjną okazała się Szkoła Podstawowa 3 w Polkowicach.

Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego do połowy października oraz w czerwcu. W zawodach brali udział sportowcy ze 150 dolnośląskich szkół. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII) zdecydowane zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach uzyskując 1009 pkt.
Zawodnicy starowali w sztafetowych biegach przełajowych, lidze lekkoatletycznej, piłce nożnej, koszykówce 3×3, dwuboju nowoczesnym. Sukces sportowy jest wspólnym osiągnięciem zawodników, nauczycieli i znakomitej współpracy i wsparcia dyrekcji szkoły.
Robert Pierzchała ( prezes PSZS) – Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach (wcześniej GM 1) to ewenement w skali kraju. Przez 20 lat szkoła odnosiła spektakularne sukcesy we współzawodnictwie sportowym szkół. Zdobyła wiele medali Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, koszykówce, wywalczyła awans do Mistrzostw Świata w pucharze Humberta, kilkadziesiąt medali Mistrzostw Województwa. Mam nadzieję, że dobra passa sportowa będzie kontynuowana w następnych latach. Serdecznie gratuluję sukcesu należą się dyrekcji, nauczycielom i zawodnikom ze SP 3 .