Kradli ule z pszczołami – sprawcy zatrzymani, ule odzyskane

0
1005

Zatrzymani mężczyźni kradli ule z terenu gminy Grębocice wraz z rodzinami pszczelimi. Proceder został przerwany, bo wszyscy zostali wytropieni i zatrzymani przez polkowickich i grębocickich policjantów.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w krótkich odstępach czasu odnotowali kradzieże uli wraz z pszczołami z dwóch różnych lokalizacji na terenie gminy Grębocice. Sprawą zajęli się kryminalni i dzielnicowi z Grębocic, którzy jak po nitce do kłębka dotarli do wszystkich uczestników nielegalnego procederu.

Policjanci na podstawie zgromadzonych informacji ustalili, że za pierwszą z kradzieży, kiedy to łupem sprawców padły 4 ule z wyposażeniem i wraz z rodzinami pszczelimi, stało dwóch 18-latków i 23-latek. Wszyscy mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli zarzuty kradzieży. W toku dalszych czynności okazało się, że dwóch z wymienionych mężczyzn stało również za kolejną kradzieżą. Tym razem do sprawców dołączył 27-latek, również mieszkaniec gminy Grębocice, który z kolei odpowie za ten czyn w warunkach tzw. „recydywy”. Tak jak i za pierwszym razem również w przypadku drugiego przestępstwa policjanci wytropili wszystkich sprawców i przedstawili im zarzuty kradzieży, za który to czyn mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Wyjątkiem jest 27-letni recydywista, którego kara może być jeszcze wyższa.

Policjanci odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości 16300 złotych, ale też ustalili personalia dwóch paserów, którzy odkupili skradzione ule, wiedząc, że te pochodzą z przestępstwa. 36-letni i 39-letni mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli zarzut paserstwa, za co także grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułMCZ ma najnowszy gastroskop z funkcją światła
Następny artykułNie żyje Ireneusz Pasis, szef Solidarności PeBeKa