Suzuki Puchar Polski Kobiet kończymy na drugim miejscu

0
1485

Po emocjonującym starciu zakończonym dogrywką w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet CCC Polkowice przegrało z Arką Gdynia 73:83. Artemis Spanou i Danielle Robinson zostały wybrane do najlepszej piątki turnieju.

Pomarańczowe były zdeterminowane, aby obronić wywalczony przed rokiem Puchar Polski. Arka Gdynia, jak na lidera Energa Basket Ligi Kobiet i faworyta do zdobycia mistrzostwa przystało, postawiła twarde warunki, ale CCC Polkowice nie zamierzało się poddać. W niedzielnym finale w dobrej dyspozycji strzeleckiej była Danielle Robinson oraz Artemis Spanou. Obie zawodniczki zostały wybrane do najlepszej piątki turnieju finałowego, a za podczas dekoracji wręczali Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Mikołaj Matsumoto, Dyrektor marketingu Suzuki Motor Poland.

Kibice, którzy śledzili niedzielny finał mogli być zadowoleni z obserwowania bardzo wyrównanej walki po obu stronach parkietu. Po pierwszej kwarcie i trafieniu Angeliki Slamovej w ostatniej sekundzie Arka prowadziła 18:17. Druga kwarta była popisem wysokich zawodniczek ekipy z Gdyni. Maryia Papova i Marie Gulich wypracowały Arce prowadzeniem, po którym przejęło kontrolę nad spotkaniem. Po pierwszej połowie rywalki prowadziły 42:33.

Po zmianie stron CCC Polkowice nie mogło znaleźć drogi do kosza. Problemów ze skutecznością nie miały gdynianki, które po trzech kwartach wypracowały sobie jedenastopunktową przewagę. Emocje sięgnęły zenitu w czwartej kwarcie. Mistrzynie Polski rzuciły się do odrabiania strat i za sprawą wspomnianych Artemis Spanou i Danielle Robinson oraz trójce Weroniki Gajdy wyszły na prowadzenie. Do remisu i dogrywki doprowadziła Rebecca Allen. Ostatnia akcja regulaminowego czasu gry była w rękach polkowiczanek, ale nie udało się zdobyć z niej punktów i mieliśmy dogrywkę. W ostatnich minutach meczu Arka wydarła zwycięstwo z rąk polkowickiej drużyny. Podopieczne trenera Marosa Kovacika zostawiły całe serce i wszystkie siły na parkiecie w  Lublinie. Polkowiccy kibice mogą być dumni z postawy w starciu z głównym kandydatem do mistrzostwa Polski oraz za rezultat w całym turnieju.

CCC Polkowice wrócił już do swojego miasta, aby w Sercu Zagłębia Miedziowego walczyć o najlepszą ósemkę EuroCup Women. W środę o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A polkowiczanki zagrają z MBA Moskwa.