Sztangiści w I lidze

0
1437

KPC Górnik Polkowice wraca w lidze podnoszenia ciężarów do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W Polkowicach sztangiści KPC Górnik Polkowice wygrywając finałowy turniej z sumą 1728,4 pkt. Sinclaira, postawili kropkę nad „i”, pewnie awansując do pierwszej ligi.

W zawodach wzięły udział trzy najlepsze drużyny drugiej ligi w kraju – KPC Górnik Polkowice, KS Raszyn i Transbet GKS Andaluzja Piekary Śląskie. Górnicy potwierdzili, że byli najlepsi w minionym sezonie na drugoligowych pomostach i pewnie wygrali organizowany u siebie turniej. Najwięcej punktów dla Polkowic zdobył wypożyczony KS Budowlani Opole Kacper Urban – 388,0. Kolejne punkty wywalczył Jakub Michalski – 348,1, natomiast trzecią punktującą zawodniczką była Oleksandra Lykhobytska – 344,5. Pełne wyniki i tabelę udostępnimy po ostatecznej weryfikacji przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Gratuluję i dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i walkę. Za rok będziemy walczyć na pierwszoligowych pomostach. Nie ukrywam, że myślimy o tym by stanąć na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Aby to osiągnąć będziemy musieli zdobywać więcej punktów, ale jesteśmy zdeterminowanikomentuje Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice