Piknik charytatywny na rzecz pogorzelców z Witanowic

0
1362

6653 zł zebrali wolontariusze z Dalkowa w czasie pikniku charytatywnego na rzecz pogorzelców z Witanowic (gm. Gaworzyce). Pogoda była kapryśna, ale to nie przeszkodziło biegaczom w starcie i pokonaniu marszobiegiem Wzgórz Dalkowskich.

-Przyjechaliśmy pomóc naszym sąsiadom, więc sam bieg nie jest ważny, ale cel. Biegać można w każdych warunkach, więc czy deszcz, czy słońce, to nam nie przeszkadza– mówił jeden z biegaczy. -Najważniejsze jest to, że wszyscy dzisiaj jesteśmy tutaj, by pomóc innym ludziom. Przy okazji czeka nas dobra zabawa i integracja- dodaje kolejny.

Imprezę uświetnił także taneczny pokaz zumby, a punktem kulminacyjnym wydarzenia była licytacja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Nie zabrakło również domowych specjałów, o które zadbały gospodynie wiejskie.

-Jest żur z kiełbaską i grochówka. Dla każdego wystarczy. Trzeba było się trochę nagotować na ten piknik. Przygotowałyśmy w sumie 150 litrów grochówki i około 70 litrów żurku z kiełbasą. Gotowaliśmy od samego rana, w sumie 5 godzin- mówiła z gospodyń.

W czasie pikniku udało się zebrać wolontariuszom w sumie 6653 zł, które przeznaczone zostaną na rzecz trzech rodzin. Jak zaznacza Diana Cywińska, współorganizatorka pikniku, sytuacja tych rodzin jest trudna.

-Spaliła się większość rzeczy. Dużo przedmiotów też zostało zniszczonych przez sadzę. Wszędzie był dym. Strażacy, którzy walczyli wtedy z ogniem, musieli także zalać część pomieszczeń, które teraz nie nadają się do zamieszkania. Potrzebne są generalne remonty tych pomieszczeń, nowe sprzęty AGD i RTV, dlatego więc organizujemy dziś tą zbiórkę charytatywną – mówi.

Przypomnijmy, że do pożaru domu wielorodzinnego w Witanowicach doszło 12 marca tuż po godzinie 22.00. W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Poprzedni artykułKolarskie święto w Polkowicach
Następny artykułTeatralny festiwal w Polkowicach [FOTO]