Remisowa porażka

0
1136

Piłkarze halowi KGHM Metraco Górnik Polkowice zremisowali na wyjeździe z drużyną GKS Futsal Nowiny 7:7. Pierwsza połowa tego meczu nie wskazywała na to, że spotkanie zakończy się remisem. Gospodarze już w trzeciej minucie meczu prowadzili 2:0 i ciągle byli stroną przeważającą czego konsekwencją były kolejne gole, które totalnie zaskoczyły piłkarzy Górnika.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wyraźnym prowadzeniem gospodarzy, bo aż 4:0.

Druga połowa meczu, to reaktywacja piłkarzy Górnika Polkowice, którzy w przeciągu 10 minut doprowadzili do remisu, a nawet trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, którego niestety nie udało się utrzymać. Po niezwykle pasjonującej końcówce, spotkanie zakończyło się remisem 7:7, co można uznać za małą niespodziankę, ponieważ to polkowiczanie uznawani byli faworytami tego meczu.

Utrata punktów w Nowinach spowodowała, że piłkarze Górnika spadli w tabeli rozgrywek z drugiego na trzecie miejsce. Do pozycji gwarantowanej grę w barażach tracimy zaledwie jeden punkt, a do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania. Najbliższy mecz polkowiczanie zagrają przed własną publicznością 6 kwietnia o godz. 17 z zespołem Gwiazda Ruda Śląska.

Będzie to mecz decydujący, która z drużyn będzie walczyć w barażach o awans do ekstraklasy ligi futsalu.