Rozgrzewka CCC przed Euroligą

0
1291

Po udanym euroligowym wyjeździe do Lille, mistrzynie Polski przyjechały do Ostrowa. Spotkanie rozpoczęły wolno, nieco ospale, ale z każdą kolejną minutą się rozkręcały, ostatecznie wygrywając z Ostrovią mecz 9. kolejki Energa Basket Ligi 81:43.

Dla ostrowskiej drużyny to dziewiąta porażka w sezonie. Dla CCC ósma ligowa wygrana umacniająca polkowiczanki na fotelu lidera…A w środę w Polkowicach kolejna odslona Euroligi!

Ostrowianki bez kompleksów weszły na parkiet, zdobywając kolejne punkty i sprawiały wrażenie iż chcą być może sprawić sensację kolejki. Polkowiczanki w końcówce odskoczyły wygrywając tę kwartę 25:15. W drugiej kwarcie  w zespole CCC nie do zatrzymania była Temitope Fagbenle, która do przerwy rzuciła 19 punktów. I na pierwszej połowie nadzieje kibiców w Ostrowie na sensację się zakończyły…

Po przerwie CCC zaczęło grać twardo w obronie i z tego brały się kolejne straty Ostrovii i łatwe punkty polkowiczanek. Bezlitosna w ich wykorzystywaniu była Karolina Puss . Była skrzydłowa Ostrovii trafiała spod samego kosza, rzucała celnie także z dystansu, a przyjezdne powiększały przewagę z każdą kolejną minutą.

W ostatniej kwarcie trener Miros Kovacik dał odpocząć swoim najważniejszym koszykarkom. Na parkiecie było w tym czasie sporo chaosu i dużo strat oraz niecelnych rzutów. Wynik 8:8 po dziesięciu minutach w czwartej kwarcie najlepiej o tym świadczy. Ostrovia ostatecznie przegrała z CCC 43:81. Najlepszym strzelcem Ostrovii była Jeanna Burdette – 11 punktów, a po stronie CCC Fagbenle – 19 punktów.

CCC potraktowało mecz w Ostrowie niczym sparing przed środową potyczką z Famila Schio w Eurolidze( godz.19).

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – CCC Polkowice 43:81 (15:25, 14:19, 6:29, 8:8)

Ostrovia: Wajler 0, Burdette 11, Motyl 10, Jackowska 6, Podkańska 6, Jaworska 5, Ossowska 3, Kaczmarek 2, Joks 0, Nowicka 0, King 0.

CCC: Fagbenle 19, Leedham 14, Hayes 12, Puss 11, Kaczmarczyk 9, Owczarzak 7, Gajda 5, Kaltsidou 4, Tyszkiewicz 0.